Spoustu lidí tomu sice stále nechce věřit, ale pravda je, že zdravý lifestyle může být mnohem účinnějším lékem na mnohé nemoci a problémy, než jsou různé prášky a sirupy. Pojďte se ale podívat na několik kroků, které mohou vaší imunitě opravdu velmi pomoci a mnohým onemocněním tak můžete předejít. 

cukety

První a velmi důležitý krok k nakopnutí a zlepšení vaší imunity je otužování. Zdravé otužování nemusí probíhat rovnou v ledové řece nebo v barelu plném ledových koste. Ke správnému otužování je nutné dojít postupně a opatrně. Začít můžete v pohodlí vašeho domova během každodenní sprchy. Začněte tak, že si nejprve na konci vaší běžné horké sprchy pusťte na pár sekund studenou vodu. Teplotu vody stačí ubírat postupně, nemusíte své tělo hned šokovat nějakým brutálním způsobem. Klidně si prvních několik dní dávejte jen vlažnou vodu a k té ledové dojdete až postupně. Také dobu, kterou pod studenou sprchnou strávíte, přidávejte pomalu a postupně. První týden třeba vydržíte jen 15 vteřin, ale ten následující už dvacet. Tímto způsobem každý týden prodlužujte dobu, kterou vydržíte. Uvidíte, že za několik dní už vám to nebude připadat tak nepříjemné a budete to lépe zvládat. Důležité je vydržet a nevzdat to po pár dnech.

pobyt v přírodě

Kromě otužování zkuste i pozměnit váš jídelníček. Do vašeho jídelníčku zařadit co nejvíce ovoce, zeleniny a také luštěnin. Nejlepší je jíst především lokální produkty, které nejsou zbytečně moc průmyslově zpracované. Různá sladidla nebo jiné chemické přísady totiž našemu tělu neprospívají. Zkuste si na to dát větší pozor a jíst co nejvíce čerstvá jídla bez přidaných chemikálií. Uvidíte, že rozdíl na sobě poznáte už po pár dnech. Zlepší se vám trávení, budete se cítit lehčí a možná i méně ve stresu. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Přejeme vám hodně štěstí při zlepšování vašeho životního stylu!