Kanceláře – moderní kancelář se neobejde samozřejmě bez dostatečně silného zdroje umělého světla a zářivky jsou ideálním řešením, jak zajistit optimální osvětlení po celé ploše místnosti. Zářivkovým tělesům mohou také konkurovat stropní LED panely.
Školy – školní instituce a univerzity byly již v době socialismu vybavovány velkoplošnými zářivkovými tělesy, neexistovala snad jediná školní budova, kde by zářivky nebyly přítomny. V některých institucích tohoto typu jsou stále v provozu, a nejen tam, dokonce i v mnoha státních úřadech. Staré lineární zářivky na principu nízkotlakého světelného výboje jsou však neekonomické a spotřebují poměrně značné množství elektřiny. Úspora energie by tak mohla být důvodem, nahradit je mnohem efektivnějšími LED zářivkami.LED diodová žárovka.jpg
Závěsná stropní svítidla – moderní zářivková tělesa nemají šeredný a nudný vzhled starých socialistických hranolů s plexisklem, na řadu mohou přijít závěsná svítidla zavěšená na ocelových lankách a umístěná nad psacím stolem, v jídelním koutu, nebo třeba v zimní zahradě.
Kuchyňská linka – jedna z nejoblíbenějších aplikací těchto svítidel již několik desítek let. LED zářivkyposkytují v tomto případě mnoho výhod – kromě nízké spotřeby energie především možnost zvolit vhodnou teplotu vyzařovaného světla a přijatelný estetický dojem. Nezabírají téměř žádné místo, jsou spíše nenápadné a zároveň dokážou pokrýt světlem celou plochu kuchyňské linky http://www.kurzy.cz/svatky/statni-svatky-2018.htm Některé moduly se dají zapojit do série za sebou a tím vytvoří kompaktní celek po celé délce linky.lineární LED diodové svítidlo.jpg
Dílny – domácí dílny, garáže a různá pracoviště pro manuální činnosti jsou další možností, kde využít tyto nenápadné a výkonné světelné zdroje. Výhodou je snadná montáž a instalace a také velmi dlouhá životnost, která nevyžaduje již po několika tisících hodinách provozu výměnu trubice za nový kus. Výhodou LED diodových zářivek je také fakt, že se při nárazu trubice neroztříští na tisíce skleněných úlomků, ale pouze praskne plastový kryt. Neobsahují také žádnou rtuť, ani jiné nebezpečné těžké kovy.