Pryč jsou doby, kdy jste vstoupili do elektra a na 100 % odcházeli s dárkem, který potěší novomanžele. Trefit ten správný prezent, a to i k narozeninám a dalším příležitostem, je někdy nadlidský úkon. Všichni už vesměs všechno mají. Pokud něco potřebujeme, prostě si to koupíme.

Jeden ze způsobů, jak se vyhnout nechtěnému dárku je darovat peníze. Odpadá tak kolotoč kolem výměny zboží nebo dokonce zbavování se zboží na internetových bazarech s označením “nevhodný dárek“.

vánoční bonus

Obálka místo balíčku s mašlí

Je to ale opravdu správné řešení? Jedna z věcí, která některé z nás napadne při přebírání obálky je, že si nejspíš nechtěl dárce lámat hlavu výběrem něčeho, co udělá radost. Možná si nenašel čas na hledání vhodného potěšení nebo úplně zapomněl a peníze prostě byly po ruce?

Vyhnout se podobným chmurám lze správně zvoleným stylem předání. I peníze se dají zabalit originálně a vtipně.  Inspirací jsou na internetu spousty od kytic ze stovek, autíček nacpaných padesátikorunami, po dvacetikoruny v krabici od pralinek. Oslovit lze i firmy nabízející dárkové služby, které Vám to správné aranžmá vyberou a provedou.

vějíř z peněz

Dar za každou cen

Někdy jsou darované peníze použity jako dar za každou cenu. Hlavně nepřijít s prázdnou. Pozvaní neví, s čím přijít na oslavu. Je jim hloupé dorazit „jen“ s přáním všeho dobrého. A tak zvolí finanční obnos. Dostáváme se do zamotaného kruhu. Obdarovaným je na druhé straně zase hloupé vzít si peníze. Vždyť by jim udělala radost jen milá společnost přátel.

 

Univerzálně neuniverzální rada

Existuje obecné pravidlo, které lze použít? Peníze darem ano či ne? Asi Vás nepotěšíme, ale neexistuje vzorec, který aplikovat. Jediné ustanovení, jenž platí je: Obdarované musíte znát a umět se do nich vcítit.

Jedněm se rozzáří oči nad hotovostí, a to i kdybyste ji přinesli v ušmudlaném sáčku. Jiným ukápne slza štěstí a radosti při rozbalování originálně zabalených peněz. Jinému udělá radost jedině dáreček, a to i kdyby to byla hloupost na entou, na kterou se po desítky let bude jen prášit.