Po revolučním Windows XP se neočekávalo, že by nějaký jiný OS překročil počet aktivních uživatelů. O pár let později vyšel systém s názvem Windows Vista, který byl něco jako předchůdce právě Windows 7. Lidé Vistu označili za totální propadák. Měla velké množství nedokonalostí a systémy s nainstalovanou Vistou běžely pomaleji. Proč? Nebylo to kvůli tomu, že by samotný operační systém byl špatný, ale zkrátka přišel ve špatnou chvíli. V době, kdy byla Vista zveřejněna nebyly počítače vybaveny takovými komponenty, které by si dokázaly hravě poradit s uživatelským rozhraním. Proto lidé zaznamenávali, že tento operační systém vlastně jejich počítače zpomaluje místo toho, aby měl pozitivní dopad.

nápis “windows 10”

Pak přišel systém Windows 7. Uživatelské rozhraní bylo ještě lépe doladěno, funkčnost byla téměř perfektní… Téměř každý využíval buďto Windows XP, nebo 7. Ale vše jednou musí skončit. S koncem Windows XP jsme se v dnešní době již smířili. Nejenže skočila podpora aktualizací tohoto systému, ale také skončila podpora od některých her. Takže hráč, který lpěl a miloval XP, dnes není schopen na svém oblíbeném systému hrát. Což však neznamená, že vymizel ze světa počítačů úplně. Znám osobně několik lidí, kteří XP stále využívají v denní činnosti jako třeba sledování filmů, posílání mailů a podobně.

Některým z nás se to může zdát jako včera, když byl Windows 7 zveřejněn a byl plně využíván většinou uživatelů počítačů. V příštím roce přijde také čas, kdy bude tento systém odštípnut od světa PC. Stejně jako u XP se můžeme připravit na zrušení aktualizací pro tento OS. Uživatelé tohoto systému ho budou stále moci využívat, jen už to nebude doporučeno a bezpečné.
nápis “windows 7”

Brzy se dočkáme dne, kdy bude jediný fungující OS Windows 10. Což je pravděpodobně a logicky cíl Microsoftu. Do budoucna už by neměly být vydávány jiné operační systémy. Bude se pouze pracovat na vylepšování Windows 10, jak to dělá Microsoft již několik let po jeho zveřejnění.