Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou a bez vody prakticky nemůže organismus fungovat. Je velmi důležité svůj pitný režim nezanedbávat, a naopak se snažit jej co nejvíce hlídat. Jeho nedodržování totiž může vést ke zdravotním problémům, kterými svůj život nejspíš obohatit nechcete. Možná znáte taky ten pocit, kdy ráno vypijete kávu (nejlépe z nějakého originálního hrnku na kávu), poté spěcháte do práce a na to, že byste možná měli něco vypít si vzpomenete v lepším případě na obědové pauze, v tom horším ale až po příchodu domů.

hrnek a sušenky

Nelze se pak divit tomu, že vás bolí hlava, jste roztěkaní a nesoustředění nebo se o vás z neustálého stresu pokouší špatná nálada. Zkuste tomu předcházet a pít v průběhu celého dne. A co že vám k tomu může pomoci? Určitě není dobré pít celý den jen kávu, slazené perlivé nápoje či alkohol ve větším množství. Jak je známo, nejlepší a nejpřirozenější tekutinou je pro tělo voda, která vám pomůže s jeho hydratací opravdu velmi dobře. Pokud máte problém s pitím samotné vody, zkuste ji obohatit o bylinky či citron. Na škodu v rozumné míře nebudou ani bylinné čaje či ovocné šťávy a džusy.

kávová zrna hrnek

Zkuste si stanovit takový objem nápoje, který budete postupem času zvyšovat, až dojdete k vámi na začátku vytyčené hodnotě. Pomocí vám v tomto plánu může být kvalitní lahev, kterou nápoj naplníte a můžete ji poté nosit všude s sebou. Pokud se vám navíc láhev svým designem bude také líbit, uvidíte, jak bude najednou jednoduché z ní pít. A že je na dnešním trhu z čeho vybírat. Jestliže rovnou víte, že preferujete v zimních měsících teplý čaj a v létě se naopak rádi ochladíte, je tu pro vás termohrnek či termoska, jež nápoj udrží v požadované teplotě až několik hodin. S blížícím se létem rozhodně není dobrý nápad pitný režim zanedbávat, a proto byste si na jeho správném dodržování měli tvořit správně základy již nyní. Uvidíte, že si léto bez bolesti hlavy a neustálé únavy užijete poté mnohem více!