Toto povolání bylo kdysi jedněmi vyzdvihováno, druhými zase opovrhováno. Ale právě ti druzí změnili názor ihned jakmile došlo k potížím, nebo potřebovali nové topení. Ještě nevíte?

Práce instalatéra

K provozování tohoto řemesla je sice třeba vybavená dílna, ale většina práce se odehrává přímo u klienta na místě. Protože jinde dělat nejde.

Nu, někteří poznali, o koho jde a ti co nepoznali, vězte, že je to instalatér.

Tento muž již dnes nepracuje sám, ale v kolektivu, který dokáže řešit všelijaké zapeklité situace. Nedělá tedy jen předem domluvenou činnost, například výměnu vodovodních baterií v koupelně, ale dokáže zasahovat i u případů zcela nečekaných.

Představte si, že se vám třeba povede ukroutit nějakým způsobem kohoutek u umyvadla a voda stříká na všechny strany. Jistěže dokážete uzavřít hlavní ventil přívodu vody, ale co dál. Mýt se musíte, nechcete-li za několik dní smrdět jako opossum. A proto musíte zavolat někoho, kdo závadu odstraní, respektive kdo namontuje novou baterii. Proto je dobré mít telefonní číslo po ruce, optimálně napsané někde, kde jej vidíte. Nebo třeba pověšené na hlavním přívodu. Nikdy nevíte, kdy jej můžete potřebovat, a tak vás nečekaná situace nezaskočí. Protože vy si při zastavovaní přívodu hned vezmete napsané telefonní číslo a ihned voláte. Čímž zkrátíte dojezdový čas na naprosté minimum.

Instalatéra samozřejmě nepotřebujete jen při havárii, ale i při jiných příležitostech. Například při zprovoznění a zapojení nové pračky, je-li trochu komplikovanější než ke obvyklé. Také ucpané odtoky musíte řešit s instalatérem, krejčí vám tu moc platný nebude.

Domovní odpady

Nemáte-li teplou vodu klasicky až do domu, jistě budete potřebovat zapojit bojler a ejhle, číslo se zase hodí. Prostě a jednoduše, telefon na instalatéra je potřebný stejně jako kontakty na jiné důležité instituce. Uvidíte, že jej někdy v budoucnu budete potřebovat.