Banky si v posledních letech opravdu vybírají, komu úvěr poskytnou a komu nikoliv. Ještě tvrdí pravidla pak panují v případě hypoték. Patříte do rizikové skupiny žadatelů, malý příjem nebo máte špatnou platební minulost? V takovém případě můžete na úvěr rovnou zapomenout.

prodej domu

Na trhu sice najdete řadu společností, které jsou ochotni žadateli poskytnout potřebný obnos peněz i bez doložení příjmů, ovšem v bankovních sektoru takové nabídky rozhodně nečekejte. Pokud nemáte pracovní smlouvu a stálý příjem, banky na vás budou pohlížet skrz prsty a ze dveří vás vyprovodí, ještě než si stihnete o půjčku zažádat. Pravidla bank jsou zkrátka nemilosrdné. Podobný konec vás bude čekat i v případě, kdy sice pracujete, ale stále ještě ve zkušební lhůtě, i v tomto případě jste pro banku nesolventní klient a na tížené finance budete čekat jen marně.

kupní smlouva

Samotnou skupinou jsou lidé s negativním záznamem v registru dlužníků. I tento druh žadatelů při žádosti o půjčku s největší pravděpodobností neuspěje. Přitom do registru dlužníků se můžete dostat doslova v okamžiku. Stačí pozdě splacená faktura za telefon nebo nedoplatek za plyn a elektřinu a rázem se ocitnete na černé listině hříšníků. Přitom odstranění takového záznamu není jen tak, někdy může trvat i pět let než tento poklesek z vašich záznamů zmizí nadobro. Stačí tedy opravdu málo a u bank budete mít dveře na dlouhou dobu uzavřené.

Když banka nepůjčí?

Pokud se dostanete do situace, kdy bankovní společnosti vaši žádost o vyřízení úvěru nevyřídí kladně, ještě si nemusíte zoufat. Banky sice stále patří mezi nejvýhodnější úvěrové poskytovatele, ovšem s nabídkami půjček se v posledních letech roztrhl pytel a výhodné půjčky už nabízí i nebankovní sektor. Hypotéka bez příjmu nebankovni-hypoteky-uvery.cz tak může být skvělou možností pro žadatele, za kterými banky na dlouhou dobu zavřely dveře.