Sociální sítě

V dnešní době řada lidí používá na mobilních telefonech sociální sítě a sami na nich tvoří obsah. Třeba takový Instagram a řada dalších sítí jsou zaměřeny na fotografie a videa, takže pro jejich tvorbu se hodí mobil s dobrým fotoaparátem, přičemž pro běžné využití nemusíme mít ani zrcadlový fotoaparát. Samozřejmě když už si zakoupíme mobil na focení, tak by měl mít dostatečné parametry. Kromě hlavního fotoaparátu se rozhodně hodí širokoúhlý, protože na něj můžeme zabrat větší prostor ze stejného místa.

svatební fotografie

Avšak u značné části těchto fotoaparátů se v okrajích projevuje zhoršená kvalita. Dále bychom se měli dívat na to, kolik má hlavní fotoaparát pixelů. Kromě hardwaru je to také dost o softwaru. Ten se stará třeba o stabilizaci. Přeci jen při focení rukou se tato funkce hodí. Dále bychom si měli zjistit, jak mobil fotí za zhoršených podmínek, protože to u levnějších modelů bývá kámen úrazu.

Správná technika

I když mají moderní mobily stabilizaci, tak jim to můžeme usnadnit tak, že si opřeme ruce, aby se nám zbytečně nechvěli. Usnadnit si focení můžeme tak, že budeme fotit ve vhodných podmínkách, a to nejlépe za dostatečného světla. Jak jej správně nastavit? První možností je vybrat správný režim, což není nic náročného a o focení nemusíme mít žádný velký přehled. Dále je zde možnost nastavit si všemožné parametry, přičemž zde už o nich musíme něco vědět, abychom je pro danou situaci nastavili správně.

logo Instagram

Zároveň musíme počítat s tím, že stále máme v ruce mobil, a ne fotoaparát za spoustu peněz. A proto při digitálním přiblížení kvalita obrazu klesá, a proto to s ním nemůžeme moc přehánět. Samozřejmě čím déle budeme ze svým mobilem pracovat, tak tím lepších výsledků dosáhneme. Jakmile máme vyfoceno, tak potom přichází druhá část, a to úprava ve vhodném editoru, čímž ji ještě více zlepšíme.