Hodně lidí si stále myslí, že nadváha je zcela bezproblémová a jedná se v podstatě jen o estetický problém. Do jisté míry je to pravda. Musí se však jednat o nadváhu lehkou, pak je vše v pořádku. Ta je problematická pouze v tom smyslu, že se relativně snadno může stát nadváhou těžší, případně dokonce obezitou. A zde e je už nezbytné dost zbystřit, jelikož hlavně obezita je stav, který se v dlouhodobém horizontu neslučuje s dobrým zdravím. Jednoduše řečeno, lidé s barokními postavami jsou častěji a vážněji nemocní než jedinci, kteří si dokáží svou váhu dostatečně pohlídat.

Salát s krevetami

Každý si může snadno zjistit, jak na tom, co se obezity týče, je. Pro někoho možná překvapivě k tomuto účelu nestačí pouze domácí osobní váha, ale je potřeba zohlednit i jiné parametry, hlavně tedy výšku postavy a věk. Pouze takto se totiž dá použít BMI kalkulačka, jenž je daleko přesnější než prosté vážení se.

Zelenina a ovoce

Zásadní pro správné hubnutí je konzumaci těch správných potravin. Rozhodně nikdo neubere na váze, když se bude ládovat od rána do večera pouze sladkým, respektive tučnými jídly. Naopak, toto je nejjednodušší a zároveň nejrychlejší cesta k nabírání na váze. Pro dobrý výsledek je tedy nezbytné výše zmiňované druhy potravin z jídelníčku zcela vytlačit a vyměnit je za větší množství zeleniny, ovoce a libového masa. Dobré je také zařadit do jídelníčku i luštěniny typu čočka nebo fazole. Luštěniny jsou skvělé nejen v tom, že neobsahují mnoho kalorií, ale také pro jejich dobrou chuť množství vitamínů a minerálů, a hlavně schopnost zasytit na delší dobu. Člověk pak netrpí pocitem hladu, což je při hubnutí často velký problém.

Salát

Online

Někdy se může stát, že člověk dělá maximum a přeci jen mu hubnutí nejde. V takových případech je ideální vyhledat odbornou pomoc. Nemusí se jednat rovnou o návštěvu specialisty, ale třeba o online poradnu, kde také pracují odborníci ochotní kdykoliv poradit.