Pokud si koupíme nový mobilní telefon, je velmi pravděpodobné, že balení bude mimo jiné obsahovat také nabíječku. Ta je specificky určena pro daný přístroj a zajišťuje optimální nabití, tedy nejkratší dobu nabíjení a nejdelší výdrž baterky. Problém však je, že právě nabíječky se ztrácí či poškozují zdaleka nejčastěji. Je to způsobeno jejich častým používáním a také tím, že na ně nedáváme takový pozor jako na mobil samotný. Snadno se tak stane, že si ji vezmeme na cesty a někde ji ztratíme, případně že se poškodí kabel či nabíječka samotná.

 

hry jsou na baterii náročné

 

Co v takovém případě dělat? Mnoho z nás sáhne po levné univerzální nabíječce. Vzhledem k tomu, že mnoho telefonů má dnes stejnou koncovku, není problém sehnat poměrně levně takovou, která bude na ten váš pasovat. Samozřejmě, můžeme si koupit i tu originální přímo od výrobce, avšak ta je podstatně dražší a většině lidí se nechce zbytečně platit, když ji mohou sehnat levněji.

 

Otázkou však je, zda je to skutečně nejlepší řešení pro náš mobil. Koneckonců všichni víme, že tyto univerzální díly obvykle nedosahují kvality těch originálních. Je tomu tak i v tomto případě, nebo se zde jedná o vzácnou výjimku?

 

mobil s univerzální nabíječkou

 

Zde záleží na tom, co od ní čekáte. Pokud pouze chcete, aby vám dobila baterii telefonu, když je potřeba, pak budete spokojeni. Zvláště pokud mobil příliš nepoužíváte a nemusíte jej tedy nabíjet tak často.

 

Problém ovšem nastane ve chvíli, kdy ji používáte prakticky denně. Ačkoliv totiž koncovka má správné rozměry, nesedí úplně přesně. Přeci jen, každý model je poněkud odlišný. Díky tomu se po nějaké době poškodí kontakty v mobilu, přes které se baterie nabíjí. Tím si jej v podstatě poškodíme.

 

Také je nutné vzít v úvahu fakt, že ani kvalita materiálu a konstrukce není zrovna špičková, zvláště u těch nejlevnějších druhů. Díky tomu mají také výrazně nižší životnost, což pro nás bude znamenat jen další výdaje. Je tedy otázkou, zda se její koupě skutečně vyplatí.