Pokud se chystáte pořídit si nový počítač, a to ať už domů nebo do kanceláře, neměli byste zapomínat na grafickou kartu. Její výběr je totiž hodně důležitý. Jedná se o jeden ze základních komponent, které do PC patří a bez nichž byste svůj nový stroj rozjeli jen velmi těžko. Právě na téhle součástce závisí to, jak kvalitní obraz uvidíte a jaké programy si budete moci na počítači spustit a na jaké váš přístroj již nebude mít kapacitu. Volba té pravé grafické karty je tak velmi důležitá, jelikož se může, ale i nemusí jednat o nejdražší část počítače.
Propojené grafiky
1.      Grafické karty v procesoru – v případě, že chcete ušetřit, pořiďte si do počítače procesor, který již bude obsahovat grafický čip. Ten je obvykle dostatečně kvalitní na to, abyste na takovém počítači mohli nejen pracovat s tabulkovými editory nebo ve Wordu, ale rovněž si mohli zahrát i nějakou tu jednodušší hříčku. Novější procesory od AMD už mají dokonce grafický čip na tak vysoké úrovni, ale dokáže rozjet i některé novější hry. Ovšem ne v kdovíjak líbivé grafice.
2.      Slabší grafické karty – slabý kousek, který je určen pro hraní starší her nebo her v nižším rozlišení a detailech. Dají se pořídit i za dva až tři tisíce. Žádná sláva, ale mnoha lidem taková grafika bohatě stačí.
3.      Grafické karty střední třídy – asi nejpopulárnější u hráčů. Tyto karty se dají pořídit zhruba od osmi do osmnácti tisíc. Záleží na tom, jestli vám stačí hrát v dnes základním rozlišení 1080 p nebo chce jít o něco výše. Obecně se míní, že střední třída grafických karet není určena k hraní ve 4K rozlišení, ale některé hry rozjedete i v tak vysokém rozlišení bez ztráty kytičky i s pomocí středně dobré grafiky.
Počítač v akci
4.      Výkonné grafické karty – tyto karty se dají pořídit od dvaceti tisíc na horu a jedná se o skutečnou špičku, která je určena primárně pro ty nejnáročnější hráče. Na tak kvalitních grafikách vám pojede všechno jako po másle, a to ještě hodně dlouhou dobu.