I kočky jsou hravá stvoření, přestože dokáží být opravdu sobecké a sebestředné. Pořád se v nich ukrývá to malé kotě, které se na některé věci nechá chytit. A stačí k tomu opravdu málo, v některých případech utratíte pár korun, jindy to můžete dokonce sami vyrobit, nebo využít doma to, co již máte.
kotě s provázkem
            Kočky jsou vždy nejvíce hravé, pokud jde o malé a rychle pohybující se věci. Jsou to přeci jen lovci. Proto nikdy nezklame pingpongový míček. Ten stojí opravdu málo a pokud jej kočka někam neschová nebo neztratí, o zábavu máte postaráno. Nejlépe funguje na prostoru, kde není koberec a zvuk se odráží. Samozřejmě jej v noci uschovejte, abyste se vyspali. Nicméně můžete s kočkou sami hrát a míček jí házet, nebo jí ho nechat na zemi a ona si již poradí.
            Také se nemůže stát, že by nechala jen tak viset šňůru a nesnažila se s ní nijak manipulovat. Můžete upevnit ke konci bambulku. Tu si vyrobíte provlékáním vlny přes šablonu kartonu, poté po okraji sestříháte a kousky k sobě svážete. Tyto drobnosti tvoří i malé děti ve školce. Můžete vytvořit vícebarevné, zavěsit je například za kliku a nechat prostor své kočce. Z této drobnosti bude unešená.
            Kromě toho stačí vaší malé šelmě i obyčejný igelitový pytlík. Opět byste jej měli na noc schovat, aby nehrozilo nebezpečí ji, ale abyste se také opět vyspali, nicméně kočky fascinuje tento materiál a zvuk, který vydává. Proto pokud necháte někde ležet jen tak igelitovou tašku, věřte, že se ji váš mazlíček chopí opravdu rychle. Navíc nemusíte vůbec nic kupovat, každý má v domácnosti igelitový pytlík.
kočka s hračkami
            Pokud nechcete pingpongový míček, vaší kočce stačí například i obyčejný vlašský ořech. Ani si nevšimnete, že zmizel, jen když ho uvidíte ležet na zemi. V takovém případě víte, čí je to práce. Opět vydávají zvuky, ale ne tak hlasité a je to malé a kočka, když s tím pohne, tak se to hýbe. Ovšem kolikrát nemusíte dělat vůbec nic a vašemu mazlíčkovi bohatě postačí vlastní ocas.