Písková filtrace je nejoblíbenější a nejvyužívanější bazénovou filtrací a má spousty výhod. Jak funguje a jak často je zapotřebí měnit písek?

Jak funguje písková filtrace a jak často je zapotřebí měnit v ní písek

Každý, kdo má svůj vlastní bazén ví, jak složité je zajistit celý jeho chod a hlavně se postarat o to, aby voda v bazénu byla vždy dokonale čistá a dezinfikovaná. Pouhé tablety chloru nepostačí a ani sebelepší bazénový vysavač také situaci nezachrání. Nejdůležitější je mít kvalitní a schopnou bazénovou filtraci. Ani menší bazény vyjma dětských brouzdališť se bez filtrace prostě neobejdou. Tedy pokud netoužíte potom, zaplavat si v zelené vodě plné řas a nečistot. Pro to, abyste dosáhli toho, že vaše voda bude po celou sezónu krásně čistá, musíte mít filtraci. Jak funguje ta nejznámější písková a jak se udržuje?

water-pool-2-1182314

Na přírodním principu

Písková filtrace funguje na přírodním principu čištění vody. Samozřejmě, že se neobejdete ani bez bazénové chemie, avšak písková filtrace se postará o to, abyste chemie museli používat co nejméně. A právě bazénová chemie může způsobovat často alergické reakce nebo kožní vyrážky, zvláště pak trpí citlivá dětská pokožka. Písková filtrace zajistí přefiltrování vody a písek v ní obsažený na sebe naváže všechny nečistoty. Filtrační písek Chlorito je zcela přírodní a jedná se o křemičitý písek, velikost zrna se může lišit a je jen na vás, jaký typ si zvolíte. Vodu ve svém bazénu tak můžete mít dokonale čistou po celou sezónu.

back-yard-swimming-pool-1390568

Kdy písek vyměnit

Písek ve filtraci je zapotřebí pravidelně měnit, ovšem neděste se. Většinou stačí vyměnit jej jednou za dva roky i méně podle potřeby a poznáte sami, že je čas. Filtrace totiž nebude fungovat tak, jak má a voda se nebude dobře čistit, v tom případě je nutné písek ihned vyměnit. Nejlépe uděláte, když písek vyměníte před každou novou sezónou, není to však pravidlem. Samotná výměna písku zabere jen několik málo minut a vy budete mít jistotu, že vaše filtrace bude fungovat přesně tak, jak má.

Výhody pískové filtrace jsou zřejmé. Je snadná na údržbu, šetří čas a především peníze. Díky tomu, že nebudete muset využít už tolik bazénové chemie, budete se koupat i v lepší a kvalitnější vodě.