V podstatě by se dalo říci, že každá voda je nositelkou života, protože bez ní bychom se neobešli. Nicméně, tentokrát se spíše podíváme na kokosovou vodu, kterou si mnozí pletou s kokosovým mlékem. Kde se vlastně bere a proč je tak populární? Ačkoliv i ona má své odpůrce, což je v životě zcela normální. Kokosová voda je čirá tekutina, kterou v sobě ukrývají mladé plody kokosu. To zdaleka ještě nemají podobu klasického ořechu, jak ho známe z obchodů. Ještě dříve, než se začne tvarovat bílá dužina, tak jsou to zelené plody, které právě ukrývají tuto pochoutku. V podstatě je to čirá tekutina, která neobsahuje žádný tuk, ale je velice výživná.

kokosová voda

Energetické nápoje

Trh nabízí mnoho různých nápojových variant, které zaslibují v podstatě všechno, co jedinci vyhledávají. Možná by vůbec nebylo špatné se podívat po daleko zdravějším sortimentu, kdy energetický drink bude pocházet ve formě přírodních zdrojů. Právě takové drinky jsou spojeny s vodou z kokosu a obsahují vysoký obsah draslíku, minerálních látek, především hořčíku, dále nechybí enzymy a zástupci vitamínů B a C. Výhodou je nízká hladina sacharidů, téměř žádný tuk a tím pádem velmi nízká kalorická hodnota, což již vypovídá samo o sobě.

kokosový drink

Přírodní medicína

Pokud se podíváme do ajurvédské tradiční medicíny, tak zjistíme, že na kokosovou vodu nenechají dopustit, protože má skvělý diuretický účinek. Pozitivně působí na podporu imunity a bojuje proti probíhajícím zánětům. Také skvěle a především rychle hydratuje organismus. Je lahodná, osvěžující a navíc dodá i energii. Je až neuvěřitelné, co nám příroda nabízí za zdravé zdroje. Jen je třeba si pohlídat správný čas zrání. Čistá a kvalitní kokosová voda je pouze z mladých kokosů, kterým je tak kolem 5-7 měsíců. Poté i tento ořech začne se proměňovat a již nebude zdroj voda, ale mnohem později mléko. A to je podstatný rozdíl. Naštěstí si tento moment pěstitelé pohlídají a my si můžeme čistý produkt zakoupit ve specializovaných obchodech.