Podzim je překrásné období z celého roku. Ačkoliv je venku chladno a jedná se o období chřipek, kouzlo této doby je daleko větší. Listí padá, vše je nádherně barevné a i přes úděsnou zimu, v parcích a lesích je daleko větší legrace, než kdykoliv jindy. Ano, v zimě si můžete postavit sněhuláka, zápasit v bitvě sněhových koulí, nebo dělat anděly, ale podzim nabízí něco jiného, a to při čem se člověk nadmíru odreaguje.
 kapky na skle
Kapky dešťové vody dopadají na parapety, vy slyšíte, že prší a při dešti se dá dělat tolik věcí, u kterých se můžete pořádně zapotit, nebo odpočinout. Co třeba generální úklid domácnosti, který odkládáte už tak strašně dlouho? To by však nebylo ono. Skvělým nápadem při poslechu dopadajících nebeských slz si můžete třeba vychutnat knížku, co vám stojí v regále už tak dlouhou dobu, a vy jste si nemohli najít čas si ji konečně přečíst. Všude je klid. Nikdo vás neobtěžuje. Můžete-li si sednout, či lehnout k oknu, udělejte to. Vaši četbu vám bude osvětlovat venkovní světlo, byť jen slabé. Vedle toho si postavte horký čaj a vychutnávejte si ho plnými doušky.
 oranžová cesta
Když vás omrzí četba, nemyslete na nic jiného a prostě se dívejte z okna s hrnkem horkého čaje v ruce. I když se venku nic zajímavého dít pravděpodobně nebude, vy se uvolníte a na chvilku zapomenete na veškeré starosti.
 
Pokud nejste lenošící typ, využijte svůj čas aktivněji. Kromě již zmiňovaného poklizení, napečte si nějaké sušenky, buchtu nebo dortík. Vařte a pečte. Prozkoumávejte své schopnosti v kuchyni. Učte se novým věcem.
 
Jindy je zase lepší nic nedělat. Čím jiným přečkat dešťové období než spánkem? Vypijte horké mléko s medem a zabalte se do měkkých peřin své lože, zavřete oči a sněte o nemožném. Čas rychle uteče. Vy se báječně vyspíte a budete se cítit šťastní.
 listí na lavičkách
Venku již neprší a ve vzduchu je cítit ona příjemná vůně po dešti. Teple se oblečte a vyražte do ulic. Procházejte se po ulicích, parcích a lesích. Nejlepší by bylo, kdyby vůbec nepršelo – nebylo by všude tak mokro, což by bylo ještě lepší. Nasávejte to ovzduší. Užijte si tu pravou podzimní atmosféru, protože přijde zase za rok. Jestli máte zájem, nasbírejte si nějaké listí a sestavte si z něj koláž. Probudíte v sobě kreativitu.
 
Není podzim překrásný?