Hýbejte se

Nemyslí se tím nutně začít běhat nebo každý den tvrdě posilovat. Úplně postačí, když začnete víc chodit, nebo zkuste plavání, jógu, pilates, procházky s přítelem nebo se psem, zahradničte. Prostě pohyb obecně. Je to velmi důležitá část života, díky níž jsme zdraví a nabití energií. Uvidíte, že i když se Vám opravdu nechce, tak třeba ta procházka Vás zaplní endorfiny a pak budete mnohem víc produktivnější.
Cvičící žena

Omezte cukr

Vyházejte veškeré sladkosti. Namísto klasického rafinovaného cukru si kupte kokosový cukr nebo stévii. Normální cukr je velmi nezdravý a jsou z něj spousty nemocí, od obezity až po infarkty. Nahraďte například v lívancích cukr zralým banánem, který Vám jídlo osladí a k tomu i přidá vitamíny a spoustu vlákniny.
Příbory a cukr

Jezte opravdové jídlo

Tento pojem jste určitě už slyšeli. Jídlo se obecně dá rozdělit na primární a sekundární. Primární potraviny jsou ty, které někde vyrostou, ale nepřidá se do nich nic navíc. Myšleno tím je například jablko, okurka, maso,… Ale taková sušenka, nebo hamburger je už zpracované jídlo z primárních potravin. No a primární jídlo se označuje jako to opravdové. A logicky je to i zdravější, protože to je přímo od přírody připravené.

Oblečení

Podívejte se do svého šatníku a určitě máte velkou část z běžných obchodů. Toto oblečení je vyráběno z chemikálií, které ničí Vaši pokožku a zdraví. Navíc je vyráběno v prostředí, kde pracovníci dostávají minimální mzdu a pracují v hrozných podmínkách. Kupte si kvalitní, zdravé oblečení, kde Vám nebude trapně při pomyšlení na to, kdo to vyrobil. Je to drahé, ale opět investice na celý život.

Kosmetika

Přírodní kosmetika netestovaná na zvířatech by měla být už automatickou součástí každodenního života. Avšak bohužel to tak není. Produkty, které si dáváme denně na obličej a na tělo jsou plné karcinogenních látek, způsobují alergie, vyrážku a ničí životní prostředí. Přitom stačí dojít do obyčejné drogerie, kde najdete nepřeberné množství přírodních, vegan produktů, které nejsou testovány na zvířatech. A navíc nejsou ani tak předražené. Zkuste se příště podívat po něčem, co nebude škodit Vám ani zbytku planety.