HTC

Firma HTC, mění trend plochých smartphonu. Očekává se spíše atypický model, který již nebude disponovat velkým displejem, ale bude přeložen napůl. Vize nového modelu by měla připomínat elipsu, s trubicovým tělem. Může se zdát, že tomuto modelu chybí displej, ale ten se ukrývá právě v trubicovém těle elipsy. Tento nový koncept ukazuje na úplnou evoluci ve smartphonech.
manipulace se smartphonem

Huawei

Co se týče mobilních telefonů, jak je známe, očekáváme nový model od čínské společnosti Huawei, která působí ve vedoucí pozici spolu se Samsungem a Xiaomi.
Huawei plánuje rozšíření řady, konkrétně P Smart. Nový model bude disponovat na zadní straně třemi fotoaparáty, displejem s panelem OLED, výkon je zajištěn 8 GB RAM a velkým úložištěm s 128 GB. Dále společnost Huawei rozšiřuje řadu Nova 6. 
Velmi úspěšné jsou i stávající mobilní telefony této firmy, například Huawei P20, Huawei Mate P20, dále pak ohebné a skládací telefony této značky.

Samsung

Na rok 2020 chystá společnost Samsung minimálně devět nových mobilních telefonů. Jedná se o smartphony z řady Galaxy. V letošním roce si tento mobilní telefon zákazníci velmi oblíbili, a tudíž i v následujícím roce se bude navazovat na novou řadou Galaxy A.
Jedním z designových novinek je model Samsung Galaxy A90, který je vybaven trojitou kamerou s 32 Mpx a podporovanou 5G sítí. Velmi dobře jsou řešeny i fotoaparáty s rozlišením 48 Mpx u hlavního a další dva fotoaparáty disponují 5 Mpx a 8 Mpx. Displej bude mít úhlopříčku 6,7 palců s rozlišením full HD+. Tato novinka od Samsungu patří spíše mezi smartphony s velkým displejem.
dotykový mobilní telefon

IPhony v roce 2020

 
Nové IPhony v roce 2020 budou vybaveny OLED displejem a oproti stávajícím modelům by se měly vyznačovat větším displejem, užším rámečkem a podporovanou sítí 5G. Pro nadcházející rok je novinkou IPhone 11 a IPhone 11 Pro, které už nyní můžeme vidět v prodeji.