O mobilních domech kolují na Internetu různé protichůdné informace, které se opírají o zdroje z doby, kdy se k nám začaly dovážet pojízdné sezonní objekty. Byly opatřeny vlastním podvozkem, a bylo je možné převážet z místa na místo poměrně snadno, vzhledem k jejich nízké hmotnosti a menším rozměrům. Šlo pouze o základní obvodovou konstrukci, v kombinaci převážně kovu a plastu, s jednoduchými okny, bez jakéhokoli zateplení.

západ slunce na zahradě

Dováží se k nám stále a je o ně zájem zejména mezi majiteli kempů, zahrádkáři a chataři a lze v nich pohodlně přenocovat od jara do podzimu. V zásadě poskytují veškerý potřebný komfort, který lze očekávat v luxusně vybaveném a prostorném karavanu.

Mobilní domy nejsou jen sezonní karavany na podvozku

Stejný komfort nabízí i moderní mobilní dřevostavby. Jde však o zcela odlišný princip výstavby, ze stavebního materiálu převažuje dřevo, domy jsou zateplené včetně podlahy a stropu, okna mají dvojitá skla a tomu také odpovídá celková hmotnost objektu, která se pohybuje kolem sedmi tun.

Dům se pak musí dopravit na své místo na speciálním návěsu s autojeřábem a následně se usazuje na kotevní sloupky (patky) nebo na předem připravenou základovou desku. Objekt je zajištěn pro připojení k inženýrským sítím a plně vybaven nábytkem a spotřebiči, sprchovým koutem, toaletou a kuchyňskou linkou.

zahrada u domu

Počítejte s přístavbou pergoly, terasy či altánu

Mobilní domy Lavaro House 2 https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/-356/ přímo vybízí k doplnění o vstupní či dřevěnou zahradní terasu nebo o přístřešek v podobě krytého stání pro osobní automobil, případně pergoly. Po usazení na své místo je pak celý tento komplet dostatečným zázemím pro pohodlné bydlení v přírodě, stranou od městského ruchu, stresu a smogu, což jsou kromě nezdravé stravy, kouření a alkoholismu hlavní faktory příčin všech civilizačních chorob. Pokud uvažujete o tomto řešení bydlení ve vlastním objektu, vyplatí se vzorový mobilní dům navštívit a o jeho vlastnostech se přesvědčit osobně.