V případě, že nechcete, aby váš vůz trpěl během krupobití nebo kyselých dešťů, měli byste ho alespoň na noc schovávat. A nemusíte hned kupovat garáž.

Ochrana pro váš vůz

Auto není zrovna nejlevnější investicí, zvláště, pokud se jedná o zcela nový vůz, který nedávno vyjel z výrobní linky. Je pak logické, že by se o něj měl člověk lépe starat a dělat maximum proto, aby se nepoškodilo. Opravy by pak mohly být docela tučné. Ve chvílích, kdy budete na cestě, to znamená hlavně dávat pozor při řízení, ale jakmile svůj vůz odstavíte u sebe doma, nemůžete příliš kontrolovat, co se s ním děje. Proto je vhodné ho schovat do bezpečí, kde na něj nebudou moci působit negativní vlivy.

Auto je vhodné chránit

Ideální je garáž, ovšem tu si nemůže každý dovolit. Jedná se o poměrně drahou záležitost. Disponujete-li vlastní zahradou, můžete si ji nechat postavit, ale ani to vás nevyjde o moc levněji. Navíc je budování docela časově náročné a hlavně otravné. Z toho důvodu je lepší poohlédnout se po něčem jiném, třeba po levném přístřešku na auto.

Nízká cena však není jediný důvod, proč po tomto řešení sáhnout. I když to tak nemusí hned napoprvé vypadat, jedná se skutečně o docela dobrou ochranu vaše vozidla. Samozřejmě, je to „pouze“ střecha, a tak dokáže chránit pouze před tím, co padá z nebe – déšť, sníh, větve ze stromů atd. Proti zlodějům nebo vandalům je ale přístřešek bezmocný. Tuto slabinu však nahrazuje něčím jiným. Na rozdíl od garáže, vůz zaparkovaný jen po střechou bude daleko lépe chráněn proti korozi. Důvod je jednoduchý. Díky proudícímu vzduchu stihne docela rychle vyschnout a tam, kde není voda, není ani koroze.

Dejte své auto pod střechu

Dobré také je, že nejde o žádný velký stavební projekt. Ve většině případů se dnes přístřešky dodávají jako jakési stavebnice, se kterými by si každý alespoň trochu zručná kutil měl umět poradit. Vzhledem k tomu, že nejde úplně o lehké konstrukce, je vhodné mít u sebe minimálně jednoho pomocníka. Můžete si sice přístřešek objednat u dodavatele, který vám ho i sestaví, ale v takovém případě očekávejte nárust konečné ceny.