Stavba svého rodinného domku je velký životní krok pro všechny z nás. Každému se líbí něco jiného. Někdo má rád malý domeček s jedním patrem, další zase potřebuje více pater, protože nechce dům mít příliš “roztahaný”, nebo jednoduše aby měl více místa pro pokojíčky pro děti. Názory na stavbu ideálního rodinného domečku se liší, ale jedno je jisté. Pro vícepatrový dům je třeba schodiště. Jak schodiště vybrat abychom nepodcenili jeho kvality?

Uděláme si několik kritérií toho, podle čeho chceme schodiště vybrat. První kritérium může být materiál. Materiál ze kterého je schodiště vyrobeno je velmi důležitou vlastností. V dnešní době je stále ještě moderní mít schodiště dřevěné. Někteří lidé se snaží být i trochu více extravagantnější a schodiště mají z různého kamene nebo není výjimkou ani kovové schodiště.

schodiště

Materiál schodiště je čistě na vás. Záleží na tom do jakého stylu chcete ladit zbytek domu a co vám bude více praktické. Nezapomínejte také na jednu důležitou věc kterou je cena. Můžete ušetřit klidně i několik desítek tisíc právě na schodišti. Cena je kritérium samo o sobě. Další typ pro rozhodování o typu schodiště je také jeho konstrukce. Jistě máte již vymyšleno, kde tak plus minus by se mělo schodiště nacházet. Jenže ne každý typ schodiště se dá postavit do takového úhlu v jakém byste ho zrovna chtěli mít. Jsou různá kritéria pro stavbu kroucených schodišť a klasicky rovných schodišť s meziposchodím.

byt se schodištěm

To, jaký typ schodiště si chcete nechat udělat záleží hlavně na velikosti vašeho domu a prostoru v místnosti, kde chcete schodiště mít. Raději se poraďte s návrhářem, nebo stavebním inženýrem, který má na starosti stavbu vašeho domu a poraďte se o tom, co by bylo nejvýhodnější. Další věc, která je důležitá při stavbě schodiště je zábradlí. U zábradlí máte více možností toho, jaké si vybrat. Není už tak příliš závislé na velikosti vašeho domu nebo místnosti, kde se schodiště bude nacházet.