Když se člověk rozhodne shodit nějaké to kilo, má před sebou nelehký úkol. Protože nabírání váhy je pohodlné, ba příjemné, kdežto následné hubnutí je daň za ten dosavadní blažený život na krmníku. A platit tuto daň člověku není věru po chuti.
Protože znáte to, pokud jste to zažili. A nejspíše jste to zažili, protože většina z nás se alespoň někdy o zhubnutí pokoušela.

mrkev

  1. Člověk omezí příjem potravin a rázem mu kručí v břiše, pociťuje hlad a chutě, nejednou je mu dokonce mdlo. A přitom se viditelné výsledky v oblasti břicha jen tak neukážou a ono sebemrskačství je tudíž o to nesnesitelnější.
  2. Rozhodne se, že bude v touze po zeštíhlení sportovat. Vyběhne na ulici ve sportovním úboru, ovšem než se dostane pomalým poklusem na nejbližší roh, nemůže popadnout dech a bolí ho všechno, co ho jenom bolet může. A jestli si může být něčím jist, pak tím, že ho to bude zítra bolet ještě víc, až se to rozleží. Kdyby aspoň ti sousedi tak nezírali, jak se náš ‚sportovec‘ šourá pomalým krokem invalidy těch pár metrů zpět ke svým domovním dveřím, kdyby se aspoň významně netvářili a něco dozajista ironického si nešuškali!
  3. Zvažuje dokonce i liposukci. Jenže to je přece jenom závažný a také drahý lékařský zákrok, který by ani nemusel dopadnout dobře, a k tomu se jen tak někdo nerozhoupá.
  4. A zázračné preparáty, k nimž se náš hrdina upne nakonec? Reklamy toho o nich dokážou naslibovat a vybájit dost a dost, ale čím víc toho podle reklamních sdělení ten či onen přípravek umí, tím je nejspíše ve skutečnosti jenom drahý a nic víc.

zhubnutí
A chce-li si tak náš cvalík pomoci od nějakých těch kilogramů a udržet si hubenější postavu, neměl by sázet na žádná drastická opatření. Měl by se dát na zdravou životosprávu, lépe se stravovat a začít se hýbat. A k tomu, aby mu to nepřinášelo muka snad i přímo pekelná, si pak může i ‚přilepšit‘ něčím, co mu jeho osud ulehčí. Třeba nějakými těmi přípravky na hubnutí, které sice špeky neodstraňují, ale vyvolávají pocit sytosti a tím zbavují touhy se přejídat.
A třeba s takovým Sibutraminem se to hubne! To je něco docela jiného než kňučet v posilovně hlady. No vážně!