Malá, střední nebo velká ložnice…na každé záleží. Věřte nebo ne, ale i ten nejmenší prostor se dá vybavit účelně a přitom vkusně. Je to právě ložnice, ve které trávíme přibližně jednu třetinu života a podle toho by tak daná místnost měla být uzpůsobena.

prostorná ložnice

V hlavní roli postel

Hlavní roli v každé ložnici samozřejmě hraje velká postel. U někoho je to kus nábytku, který slouží výhradně na spaní, jiný v něm tráví volné chvíle i během dne, ať už v rámci čtení, odpočinku nebo třeba poslechu hudby. Ložnice v některých případech může plnit hned dvě funkce najednou, nejčastěji se spojuje s pracovním koutem. Kdy je místnost využívána jako pracovna během dne a večer se její využití přemění na spací část. V takovém případě je potřeba celý prostor přizpůsobit a vytvořit vícefunkční prostor, kterému bude podléhat dispozice, uspořádání nábytku či výběr osvětlení.

jednoduchý interiér

Problémem mohou být malé ložnice, kam se krom postele už téměř nic nevměstná. Nejen že jste zde limitování do velké míry celkovou dispozicí, ale i délkou stěn, umístění oken a dveří, či radiátorů. Řešením mohou být i vestavěné skříně Praha https://www.sten-skrine.cz/, které se přizpůsobí jakémukoliv prostoru a dokáží vytvořit funkční odkládací prostor dle přání a možností místnosti. Velmi praktickým řešením jsou pak šatní skříně opatřené o posuvné nebo skládací dveře, které zbytečně neubírají prostor v místnosti.

U lůžka by neměl chybět nábytek, který bude sloužit k odložení knížky, brýlí nebo sklenice s vodou. Ve většině ložnic k tomuto účelu slouží noční stolek, ale můžeme najít i netradiční alternativy v podobě stoličky, menší skříňky nebo poličky. Některé postele už mají noční stolky jakou součást rámu, což představuje velmi praktické řešení. Krom kvalitní postele nezapomínejte ani na pohodlnou matraci, která zajistí kvalitní a ničím nerušený spánek.