Péče o životní prostředí je současný trend a k šetrnějšímu životnímu stylu jsme nabádáni ze všech stran. Pravdou je, že někdy tyto rady mohou působit až agresivně, vzbuzují přehnaný strach a řadu lidí od toho, začít něco pro přírodu dělat, spíše odradí. Všichni se však nejspíš shodneme, že bychom o planetu Zemi měli pečovat. Nemusíte proto hned vyhazovat oblečení z velkých řetězců a vzdávat se masa. Stačí například nad nákupem více přemýšlet, zjistit, co doopravdy potřebujeme a začít pozvolna. Ve finále navíc nejspíš zjistíte, že šetříte nejen přírodu, ale i své peníze. 
lesní krajina
 
Zbavte se igelitek
Éra igelitových tašek, které jsme si tak zamilovali v 90. letech a na začátku nového tisíciletí, je definitivně pryč. Zatímco dříve se rozdávaly k nákupu zadarmo, dnes jsou již zpoplatněné, a pokud si spočítáte, kolik peněz byste měsíčně za stále nové a nové igelitky v obchodech nechali, rychle dojdete k prozření, že látkové nebo jiné znovupoužitelné nákupní tašky se prostě vyplatí. A navíc, ruku na srdce, vypadají daleko stylověji. 
 šetřete vodou
Potřebujeme na to sáček?
Snad ještě horší než igelitky jsou z ekologického hlediska mikrotenové sáčky, které už není možné znovu zrecyklovat. Myslete na to příště, až si do jednoho takového hodíte v obchodě papriku, do dalšího trs banánů a do třetího chleba. Skvělou alternativou jsou látkové sáčky na pečivo a také “frusacky”, neboli tašky na ovoce a zeleninu. Jsou lehké, takže vám gramy na váze k ovoci nepřidají, vydrží opravdu dlouho, jsou ekologické, a navíc v nich nakoupené potraviny mohou “dýchat”. 
 
Šetříme vodu
Nedostatek vody a sucho je také často diskutovaným tématem současnosti. Pokud začnete vodou šetřit, potěšíte nejen přírodu, ale také rodinný rozpočet. Stačí třeba vypínat vodu během sprchování ve chvíli, kdy se mydlíme sprchovým gelem či šamponem, nenechávat ji zaplou po dobu, kdy si čistíme zuby, nebo omezit dlouhé sprchování a časté horké koupele.