Není snad u nás město či vesnice, kde by ještě bazén nebyl. Jen se někdy podívejte na leteckou mapu a uvidíte. Skoro u každého domku, kde je kousek místa bazény skutečně jsou. Velké i malé, čtvercové i kulaté, prostě různé. Každý si pořizuje bazén dle jeho možností. Tedy většinou podle toho, kolik má na zahradě místa. A samozřejmě i podle toho, kolik má k dispozici financí. Ten obyčejný bazének s nafukovací manžetou, kde se dá v létě v pohodě vegetit, přijde kolem pěti set korun, kvalitnější do dvou tisíc korun a čtvercový se dá koupit pod tři tisíce.

zapuštěný bazén

Což je zanedbatelná částka, která se dá na bazén jistě obětovat. To jsou bazény nadzemní a hlubší, kde se skutečně může člověk potopit. Ty dětské za dvě stovky jsem záměrně vynechal. My se totiž podíváme na něco jiného, i když hodně podobného. My se podíváme na bazény zapuštěné do země. Toto už je drobátko jiná kapitola. Je to jinde i o prostoru i o penězích. Ale pozor, tím nemíním případné zájemce o pořádný bazén se vším všudy nějak odradit.

zapuštěný bazén

Možná si říkáte, že na to nemáte peníze. Já myslím, že máte. Vezměte si do ruky kalkulačku a počítejte za mnou. Vstupné do veřejného bazénu, nebo veřejné plovárny. Máte? Dále je třeba připočítat peníze za cestu, tedy jízdenky tramvají či busem, nebo odhadněte cenu za benzín. Máte? To je sumička což? A počítali jste i to, co tam sníte a vypijete? Ale no tak, nepodvádějte. Nu, a nyní vidíte, kolik peněz musíte dát za koupání. Tolik si můžete dovolit měsíčně dát za bazén. Jestli si vezmete půjčku, nebo to dáte z ušetřeného, je naprosto jedno. Bazén vám zůstane navždy a nyní počítejte, jaký dopad to bude mít na vaše zdraví. Tím nemyslím jen svaly a vůbec, ale i psychiku. Pomyslete, kolegové se budou mačkat někde na plovárně a vy ve vlastním. A ten klid. Je to balzám na nervy. Prostě, bazén si musíte pořídit.