Když se chystáte si pořídit počítač, můžete k němu v příslušenství dostat třeba i klávesnici, nebo myš. Jsou to dva základní komunikační kanály mezi vámi a počítačem. Dá se fungovat buďto jenom s myší, nebo jen s klávesnicí při troše šikovnosti a když je to opravdu třeba. Třeba v případech, kdy se nám jedno z těchto zařízení porouchá. Nelze však pracovat se zařízením, když nemáme ani jednu základní komunikační jednotky.

počítač, klávesnice

Při koupi myši nebo klávesnice nepřemýšlíme nad tím, co bereme. vybíráme si podle barvy, velikosti a hlavně ceny. Někteří vybírají pečlivěji podle funkčnosti: Jestli má možnost podsvícení, jaká je odezva, nastavení citlivosti při hraní hry a podobně.

Jak fungovaly myši v dřívějších dobách?

 Kuličkové myši

Dnešní technologie myší spočívá ve sledování světla. V každé z nich je senzor, který sleduje pohyb povrchu pod ním. Ten je osvícen nám známým červeným světlem. Těmto myším se říká optické. Ještě před vznikem této technologie existovaly takové, které využívali pohybu kuličky uvnitř. Ta díky své rotaci točila otočnými senzory, které díky točení pohybovali kurzorem v počítači. Tato technologie byla nepřesná a velice nepraktická. Kulička uvnitř myši se neustále zanášela špínou a tím se pak zasekávala, nebo se přestala točit úplně. Naštěstí se dala velice jednoduše vyndat a vyčistit.

 První touchpady

takzvaný "touchpad" využívají hlavně notebooky a v dnešní době i lidé, kteří tvoří grafické návrhy nebo díla na počítači. Ten, který se využívá na grafickou práci funguje trošku jinak než ten klasický nám všem známý touchpad. První touchpady přišly v době, kdy došlo v rozvoji výpočetní technologie v osobním sektoru. Byla to revoluce pro přenosná zařízení. Lidé s sebou nemuseli nosit těžké myši a zdržovat se s připojováním a párováním se svým zařízením. K tomu jste mohli svůj notebook použít třeba na klíně a nemuseli hledat tvrdou podložku pro práci s ním.
příslušenství k PC

Optické myši, bezdrátové

Tento druh myší používáme dnes naprosto všichni. Máme na výběr ze široké škály barev, tvarů a funkcí. Dokonce si můžeme vybrat, jestli chceme používat myš bezdrátovou, nebo klasickou s kabelem. U té bezdrátové musíme dávat pozor na životnost baterky. Proto tento druh myší nevyužívají hráči, kteří by uprostřed důležité akce ve hře museli řešit problém s vybitou baterkou. Pro klasické uživatele se tento druh hodí. Jak z pohledu estetičnosti tak díky výhodám ušetření místa na stole.