Nevíte jak hospodařit s penězi? Raději je někde vložte, popřípadě rozmnožte!  Nemusí to být zrovna vklad v podobě zlata. Jestli nemáte nápady, nezoufejte. Tady máte pár tipů:
1.       Pozemek
Záleží to jen na Vašem záměru. Můžete koupit jeden velký pozemek, který rozdělíte na pár menších anebo čistě podniknout jeden vklad peněz za účelem jistoty budoucí finanční potřeby. Jedno velké plus je cena pozemků, která tolik neklesá na rozdíl od bytů. A proto máte velkou flexibilitu v mnoha ohledech.
Nicméně abyste vůbec parcelu koupili, je důležité si zmapovat požadovanou lokalitu. Pro získání základního přehledu mohou být nápomocné stránky Sreality.cz anebo katastr nemovitostí.
dohodnutý prodej domu
2.       Byt
Především se záměrem pronájmu. První krok, který musíte vždy učinit je byt získat. Velkým plusem je, že jde snadno zjistit, zda se potřebuje něco opravit, zrekonstruovat a tak podobně. Naopak nevýhodou je cena, která stoupá. Navíc kdybyste chtěli byt prodat za pár let a něco z toho utržit, tak nemáte žádnou jistotu, že cena bude nadále stoupat. Při vybírání si ještě dávejte pozor na sousedy. Požádejte je o předložení technického stavu jejich obydlí, vyhnete se tak případným nepříjemnostem.
Po zakoupení se rozhodnete byt pronajímat. Vyberte si jednu z třech možností pronájmu a to buď krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý. Každý typ má své povinnosti a rizika. U každého se vyskytuje určité zdanění. Opět je zcela na Vás, jestli do toho půjdete.
hromada zlatých cihel
3.       Dům
Zde by se taky počítalo s účelem pronájmu, avšak není to tak jednoduché jako s bytem. Počítá se s tím, že dům bude v dobré lokalitě a náklady na případnou rekonstrukci minimální. Jedná se o dlouhodobou investici, ve které by se vyplatila spíše budova s více bytovými jednotkami.
4.       Akcie
Když se řekne slovo „akcie“ mnoha z Vás si vybaví slavnou Wall Street. Ta představa vyvolá jakýsi pocit nadšení. Posléze si řeknete: „Tak proč do toho nejít?“
 Akcie nejsou sazka sportka! Jedná se o dlouhodobou investici v řádu let. Říká se, že čím déle své cenné papíry budete držet, tím vyšší budou výnosy. Musíme podotknout, že se můžou objevit výkyvy hodnot, které jsou obvykle nepatrné.
Snažte se najít nějakou kvalitní firmu, která vyplácí slušnou dividendu! Jestli ještě nevíte, co ta „dividenda“ znamená, tak je to jakási odměna za zakoupení akcie vybrané společnosti.
mince mezi prsty
5.       Zlato
Jaké by to asi bylo mít doma cihličku zlata?  Řiďte se známou citací:  „Zlato je uchovatel hodnoty.“ Avšak je tato poučka pravdivá? Cena zlata nemusí být po všechny věky stabilní. Často klesá dolů a investorovi teče do bot. Nikdo neříká, že je špatné dát své našetřené peníze právě do zlata.
Měli byste se zamyslet, jestli si část svého šetření neodložíte stranou a zbylou část využijete. Dosti pravděpodobné je, že ta druhá část bude složit jako náklady za trezor, který je bezprostředně nezbytný pro uskladnění financí.