Každý člověk na planetě má své problémy, které se mohou týkat různých věcí, ale nemusí se nutně jednat o zdraví, mohou to být problémy týkající se například vztahů, rodiny, práce, někteří lidé totiž nejsou třeba spokojení v práci a trápí je to tam, někteří se zase pohádali se svou drahou polovičkou nebo mají rozhádanou celou rodinu a podobně. Důležité je ale říci, že pokud máte vy problémy, tak to neznamená, že jste zdaleka jediní. To není v žádném případě pravda, problémy trápí mnoho lidí, vlastně skoro každého a samozřejmě s narůstajícím věkem je problémů víc a víc, protože se k těm běžným přidávají i ty zdravotní a pak jde všechno někam. Samozřejmě to není nutnost, aby byl starý člověk přímo nemocný, ale starší lidé většinou už pociťují bolesti a podobně. Takže opravdu každý člověk má nějaké problémy, i mladí lidé.

smutek

Mnohdy si starší lidé myslí, že mladí lidé nemají problémy a ani je mít nemohou, ovšem zapomněli na to, že i oni jako mladí měli problémy. Jasně, nedá se to srovnat se zdravím, ale duševní zdraví je stejně křehké jako to tělesné, a to ví každý. Problémy tedy mají všichni, i třeba muži, na což hodně lidí zapomíná, hlavně hodně žen. To je špatně, protože menstruace a porody nejsou jediné problémy, které na světě někoho trápí. Existují pak po mužské stránce problémy s prostatou nebo například erektilní dysfunkce, která trápí čím dál tím více mužů a mají z toho dost velké psychické potíže. Kazí jim to totiž hrdost a necítí se být tím silným mužem.

problémy

To ale není pravda, nemoci z vás nedělají méně silného člověka, naopak pokud jim dokážete čelit, jste více silný člověk než kdokoliv jiný. Navíc většina nemocí se dá léčit, například na erektilní dysfunkci se používá viagra, ale koupit viagru si jen tak nemůžete, musíte ji mít na předpis, takže pokud vás něco trápí, navštivte lékaře. Může vám to přijít kdo ví jak ponižující, ale lékaři tu jsou od toho, aby vám pomohli.