Diskotéky bývaly za socialismu velmi oblíbeným druhem zábavy mladých lidí, a to zejména proto, že poskytovaly možnosti seznámení, a zároveň nabízely kontakt s přáteli, s nimiž jste se určitou dobu neviděli, například v průběhu týdenní školní výuky. Tehdy měla diskotéka mocnou auru a mnozí z nás si vůbec nedokázali představit, že by tato zábava někdy vymizela. Diskotéka se dokonce objevila v seriálu „Rozpaky kuchaře Svatopluka“, kde již „odrostlý Pepa Dvořák“ trávil volný čas se svou nastávající manželkou Kateřinou Macháčkovou.

hudební diskotéka

Dnes nemají diskotéky takové kouzlo, ani patřičnou přitažlivost zejména kvůli mobilní komunikaci a sociálním sítím, kde tráví mnoho lidí svůj drahocenný čas, ale to neznamená, že bychom to nemohli změnit. Odložme alespoň na víkend mobily a uspořádejme alespoň občas návrat do „starých dobrých časů“. Můžeme jej navíc vylepšit o nápad, který není až tak překvapivý, ale rozhodně je zajímavý – promítání videoklipů přímo na stěnu v duchu retro.

Videoklipy naleznete v nepřeberném množství zejména na sociální síti YouTube. Sice v různorodé kvalitě, ale ta také odpovídá té době, musíte brát v potaz, že šlo o osmdesátá léta, což je doba před téměř půl stoletím, a tehdy nebyla technika na takové úrovni, jako dnes.

chata v zimě

Od většiny těch nejznámějších interpretů populární hudby budete mít pestrou plejádu skladeb, zejména hitů, a co je podstatné, měli byste vědět, že tehdy šlo o hudbu nadčasovou, která bere za srdce, a oslovuje i mnoho zájemců, kteří tuto dobu nepamatují, a narodili se později.

Jak hudbu stáhnout

Videoklipy z YouTube lze stáhnout pomocí YouTube downloaderu a hudbu v té nejlepší kvalitě pomocí soundcloud downloaderu 320 Stahuj videa. Se stahováním příliš neotálejte, protože se stává, že z těchto kanálů může zmizet. Je to dáno tím, že autor má plné právo své příspěvky kdykoli smazat, bez udání důvodu a bez varování.