Co je to vlastně permanentní make-up?
 
Zjednodušeně řečeno jde o aplikaci barvy pod povrch pokožky. Při permanentním make-upu se pracuje pouze s přírodními barvami, které po několika letech postupně vyblednou. Vzhledem k jeho vyšší ceně je však permanentní make-up třeba vnímat jako dlouhodobou investici.
červená rtěnka
 
Jak a čím se permanentní make-up provádí?
 
Samotné proceduře předchází úvodní konzultace s klientkou. Všechny úpravy se nejprve předkreslí a pokud je klientka spokojená přistoupí se k aplikaci. Na předkreslování se používají již konkrétní vybrané barvy, se kterými se pak pracuje, a proto se není třeba obávat se případného zklamání. Odstíny se míchají podle přání a potřeb klientky, a především s důrazem na to, aby výsledek působil co nejvíc přirozeně. Barvy se aplikují pomocí elektrického přístroje s nástavcem s akupunkturními jehličkami.
 potřeby na líčení
Existují nějaká rizika?
 
Metodu by měly provádět pouze speciálně vyškolené pracovnice, v prostředí odpovídajícím hygienickým normám zdravotnické ordinace. Proceduře by měla předcházet konzultace s klientkou, aby se zabránilo případné alergické reakci na znecitlivující prostředky. Nejčastěji jsou zaznamenány komplikace v podobě oparu při permanentním make-upu rtů. Proto je ženám, které na opary trpí, doporučeno předem používat preventivní léky proti nim.
 
Bolí aplikace permanentního make-upu?
 
I když se říká, že pro krásu se musí trpět. V případě permanentního make-upu se bolesti není třeba příliš bát. Zhruba 20 minut před samotným zákrokem se na pokožku nanese znecitlivující mast a v průběhu aplikace se její účinek udržuje anestetickým sprejem. Ze zkušenosti klientek vyplývá, že úprava obočí je téměř bezbolestná, zatímco u tvorby očních linek a kontury rtu ženy mívají pocit šimrání nebo štípání.
 
Co se stane po zákroku?
 
Po zákroku se objeví se slabý otok, který zpravidla do hodiny zmizí. Pokožka je však přeci jen podrážděná, a proto je vhodné ji alespoň dva dny po zákroku ošetřovat zklidňující mastí. V následujících dnech je třeba vynechat saunu a solárium, aby pigmentovaná pokožka nezměnila barvu.
 
Stačí jedna aplikace?
 
Všechny úpravy se opakují třikrát s minimálně třítýdenním odstupem. Díky tomu se může postupovat pomalu a také, pokud by klientka chtěla po aplikaci drobnou změnu, je možné jí vyhovět. Tato třífázová aplikace vydrží až pět let.